O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Aktuality
Ceník služeb
Postup práce
Spolupráce s architektem?


Dovolená
[ 13. července 2012 v 13:17 ]
Vážení klienti a návštevníci těchto stránek, ráda bych Vás upozornila, že ve dnech 16.7.-29.7. budu na dovolené v zahraničí a nebudu mít možnost připojení k internetu. Telefonicky bude možné řešit pouze akutní případy. K dispozici Vám opět budu od pondělí 30.7. Přeji Vám krásné léto a v srpnu se budu těšit na další spolupráci s Vámi.

Třídenní dovolená
[ 12. června 2012 v 17:25 ]
Vážení klienti a návštěvníci těchto stránek, upozorňuji, že ve dnech 13.-15.6. 2012 jsem na dovolené a nebudu vám tedy k dispozici. Již v pondělí 18.6. mne můžete opět kontaktovat. Děkuji za pochopení a přeji hezký zbytek týdne.

Zachraňme Havířovské vlakové nádraží!
[ 09. ledna 2012 v 22:38 ]
Touto aktualitou vysílám SOS ke všem příznivcům kvalitní architektury a prosím o podporu.

Magistrát města Havířova společně s Českými drahami se rozhodli v současnosti chátrající budovu vlakového nádraží strhnout a na jejím místě postavit zcela nový objekt, jenž bude propojovat autobusovou a vlakovou dopravu. Tato nově navrhovaná stavba však nedosahuje uměleckých kvalit budovy stávající, která byla postavena v šedesátých letech v bruselském stylu a doplněna byla uměleckou výzdobou nastupujícího brutalismu. Je výjimečným odrazem své doby a jako taková si podle mne zasluhuje památkovou ochranu. Představitelé města argumentují tím, že budova je na svůj účel vysoce předimenzovaná a ve špatném stavu, ale místo přemýšlením nad tím, jak budovu obsahově naplnit (jako se tomu děje u jiných historických objektů), se shodli na tom, že bude jednodušší ji srovnat se zemí. Jako architekt s tímto postojem vysoce nesouhlasím a domnívám se, že by bylo na místě, aby se o tak důležitém rozhodnutí jednalo s veřejností, jak odbornou, tak laickou. Nové využití budovy by se mohlo stát předmětem architektonické soutěže a neméně zajímavé by jistě bylo dát podnět ke zpracování projektu studentům fakult architektury, kterých je v naší zemi několik.

Pokud jste se dočetli až sem a chcete se dozvědět více o tomto tématu, přečtěte si, prosím, článek, který pro archiweb napsal můj bývalý spolužák arch. Guzdek, a případně podpořte petici za záchranu nádraží, na kterou tento článek odkazuje.

Děkuji vám, že jste této výzvě věnovali pozornost a pevně věřím, že boj s "vyšší mocí" ještě stále není prohraný...

Nové projekty
[ 07. ledna 2012 v 21:06 ]
Pozdě ale přece, přidala jsem na stránky několik projektů z konce minulého roku. Naleznete je v sekci Realizace.

Vzhůru do nového roku
[ 07. ledna 2012 v 21:05 ]
Milí návštěvníci těchto stránek, vítám vás v novém roce. Když se ohlédnu zpátky k roku 2011, musím uznat, že to byl rok velmi intenzivní. Za těch 12 měsíců jsem měla možnost - a bylo mi ctí - spolupracovat se spoustou zajímavých a milých klientů a společnými silami jsme vytvářeli nové a příjemné bydlení.

Mým cílem je dávat domům a bytům formu - od těch nejdůležitějších konstrukcí až po poslední detail. Ale teprve jejich obyvatelé jsou schopni jim vetknout obsah - udělat z domů domovy...

Proto vám všem do nového roku přeji, aby vaše bydlení bylo pohodové a radostné, naplněné láskou, bezpečím... a v neposlední řadě aby vás také bavilo! :-)

© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí