O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Vstupní hala v RD

Rok: 2011/10
Lokalita: Střelice

Předmětem práce byl návrh designového pojetí vstupní haly v rodinném domku, a to včetně návrhu úložných prostor na míru. Vzhledem k faktu, že veliká šatní skříň se nachází v navazujícím prostoru v přízemí, bylo možné tuto místnost zařídit pouze drobným nábytkem, který ji zbytečně nezmenší, a naopak bude vytvářet příjemný uvítací prostor - vizitku domu. Na levé straně od vstupních dveří byla umístěna nábytková stěna, která je designově členěna na několik sekcí, z nichž některé nabízejí "neviditelné" úložné prostory - výklopy na boty a případně věšáčky na klíče. V prostřední části se nacházejí zásuvky na čepice, šály a drobnosti. Stěna disponuje také policemi na odložení tašek a klobouků a háčky na zavěšení bund ve dvou úrovních, aby k nim měly dobrý přístup i děti. Místnost byla opticky rozšířena velikým zrcadlem, které tvoří krajní sekci nábytkové stěny.
Pravá strana haly je více "technická", nachází se zde výklenek se zařízením, na stěně je umístěn radiátor a nad ním elektrorozvodna. Bylo třeba tuto stranu designově sjednotit. Toho bylo dosaženo jednak pomocí mobilního boxu na kolečkách, který je umístěn v nice a slouží k ukládání bot a sezónních potřeb (box je zcela nezávislý, takže je kdykoli možné jej, v případě potřeby přístupu k technickému zařízení, vyjmout) a jednak pomocí trojice skleněných obrazů vsazených do kovového rámu. Obrazy tvoří mléčné sklo potažené potištěnou fólií s černobílými fotografiemi přírody. Dva rámy jsou fixní, krajní je uchycen kloubově, tak, aby, vzhledem k přítomnosti elektrorozvodny, bylo možné jej otevřít. Tyto rámy jsou po obvody nasvětleny pomocí LED pásků, takže jsou jednak zdrojem orientačního osvětlení a jednak vytváří uměleckou dominantu prostoru. Další osvětlení je integrováno v podhledu, který je v rámci proporčního vyznění prostoru lokálně snížen. Barevně je prostor řešen tak, aby navazoval na pojetí okolních místností - nábytek je v odstínu bahenního dubu v kombinaci s bílým vysokým leskem, jenž prostor prosvětluje, odlehčuje a opticky zvětšuje. Stávající podlaha je řešena formou velkoformátové keramické dlažby v grafitovém odstínu, na pravé stěně byla doplněna výmalbou v odstínu bílé kávy.


[ ZPĚT ]
pohled do haly od vstupních dveří do domu
noční osvětlení haly
stěna s neviditelnými úložnými prostory
pohled směrem ke vstupním dveřím
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí