O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Ložnice "na louce"

Rok: 2012/11
Lokalita: Ostrava - Poruba

Předmětem práce byl návrh dispozičního uspořádání a designového ladění ložnice v bytovém domě. Požadavkem klientů bylo zachování stávající postele a nočních stolků a zakomponování konkrétních fotografií, naopak si nepřáli v místnosti šatní skříň, vzhledem k dostatku úložných prostor v jiných částech bytu.
Místnost byla pro funkci ložnice optimálně velká. Postel byla umístěna tak, aby z ní bylo vidět na okno i dveře a aby umožňovala pohodlný přístup. Nábytek byl nově doplněn pouze několika komodami pro uložení prádla a také křeslem. Vzhledem k rozměrům komod je možné je v případě potřeby dočasně umístit obě podél jedné stěny a v blízkosti lůžka situovat dětskou postýlku.
Barevně byla ložnice řešena v přírodních odstínech. Je pocitově zateplena velkoplošnou tapetou s motivem trávy, umístěnou za čelem postele, a výmalbou a kobercem v béžových odstínech. Původní nábytek byl v kombinaci světlého dřeva a bílé a byl tedy doplněn novými kusy se stejnou barevností. Jako akcent je zde volena sytě růžová, která pokoj oživuje. Vzhledem k tomu, že se zde jedná pouze o dekorace, je možné je snadno podle nálady či ročního období změnit za jiné, např. v odstínu vínové, cihlové, zelené či tyrkysové.


[ ZPĚT ]
pohled od vstupních dveří
pohled 02
pohled 03
pohled 04
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí