O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Námořnická herna

Rok: 2012/10
Lokalita: Kralupy nad Vltavou

Předmětem práce byl návrh herny pro tři děti - dvě školačky a jejich malého sourozence (1 rok), který bude hernu využívat v pozdějším věku. Cílem bylo vyřešit prostor, do kterého z velké části zasahuje šikmina střechy tak, aby byl využit co nejefektivněji, byl pro děti přitažlivý a nabízel dostatek úložných prostor na hračky, hry a knihy a také otevřený prostor pro hru. Vzhledem k tomu, že u dětí často přespávají kamarádi a příbuzní, byla také snaha vytvořit možnost přídavného spaní.
Řešením se stal návrh nábytkového solitéru ve tvaru lodi - multifunkčního objektu, který umožňuje hru na třech "palubách" - dolní (podpalubí), střední a horní, která zároveň po umístění matrace může sloužit k příležitostnému přespání pro dvě osoby. Uvnitř lodi se nacházejí zásuvky a otevřené police pro ukládání věcí, zvenku, zboku lodi, jsou pak další zásuvky, mobilní kontejnery a truhla s horním výklopem. Z prostřední paluby je dále přístupná uzavíratelná skříňka, takže ať už si děti hrají kdekoli, vždy mají přístup ke svým věcem. Horní paluba je opatřena zábradlím proti přepadnutí, v nejvyšším místě je pak navíc pro zvýšení bezpečnosti umístěna provazová síť.
Celkový design místnosti je přizpůsoben ústřednímu motivu - tedy lodi. Námořnický styl je do pokoje vnesen za pomoci pruhovaných tapet, samolepek pirátů a textilií, které budou zakrývat šikminu, ale zdůrazňovat její trojúhelníkový tvar a působit tak jako lodní plachty. Barevně je nábytek řešen v kombinaci světlého dřeva a bílé (tato kombinace je použita i v soukromých pokojích dětí) a doplněna námořnickou modrou.


[ ZPĚT ]
pohled od vstupních dveří
pohled od vstupních dveří
pohled od okna
pohled od okna
pohled na boční stranu lodi
pohled
pohled z horní paluby
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí