O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Domácí pracovna v RD

Rok: 2011/10
Lokalita: Střelice

Předmětem práce byl návrh domácí pracovny v rodinném domě, která má sloužit potřebám jednoho uživatele. Jediným požadavkem klienta byla změna umístění stolu, který je v současné chvíli na nevyhovujícím místě zády ke dveřím. Nově byl tedy stůl umístěn do tvaru L, a to tak, aby od něj byl jednak výhled z okna i ke dveřím a jednak aby umožňoval kromě práce s PC i psaní v ruce - tedy aby světlo pravákovi dopadalo zleva. Na stůl dále funkčně navazují nástěnné police a knihovna vestavěná do výklenku, která nabízí jednak otevřené police pro možnost ukládání knih a šanonů a jednak ve spodní části také uzavřenou skříňku.
Po stránce designu byla místnost řešena v čistých liniích bez jakýchkoli zdobných prvků, aby odpovídala charakteru užívání. Nejdůležitějším bodem bylo pojednání stěny napravo od vstupu, která vzhledem k umístění dveří a orientaci křídla nemůže být nijak využita, nelze na ni cokoli zavěsit či vedle ní přistavit, aniž by neznemožňovala pohodlný průchod. Proto byla řešena jako pohledová dominanta, k rozbití efektu "hladové zdi" posloužila velkoplošná obrazová tapeta s jednoduchým motivem stromu v odstínech šedé, černé a bílé. Tato barevná kombinace byla zopakována na japonských zastiňovacích panelech a doplněna fialovorůžovou barvou, která se opakuje také v obývacím pokoji, a dále olivově zelenou na stěně oproti oknu. Nábytek opět navazuje na jednotnou barevnost celého domu a je tedy v odstínu bahenního dubu a bílé ve vysokém lesku. Interiér doplňuje designová stolní lampa, nástěnné hodiny a pracovní židle.


[ ZPĚT ]
pohled od vstupních dveří do místnosti
pohled na pracovní stůl a knihovnu
pohled na pracovní stůl a knihovnu 2
pohled na stěnu s motivem stromů
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí