O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Modrozelený pokojík pro chlapce

Rok: 2013/08
Lokalita: Brno - Královo Pole

Předmětem práce byl návrh dětského pokoje pro 1 dítě, chlapce předškolního věku. Vzhledem k tomu, že pokoj není plošně příliš velký a bylo snahou zde kromě množství úložných prostor dostat i místo na hraní, byla navržena patrová postel. Ta ve spodní části nabízí jak uzavřené skříňky, tak police na hračky přístupné zevnitř i zboku. Postel je koncipována tak, aby v případě více dětí bylo možné část spodních skříněk odejmout a místo nich umístit druhou postel. Pro přespávání kamarádů je určeno rozkládací křeslo. Veškeré úložné prostory na oblečení a později školní potřeby jsou integrovány do jedné veliké skříně řešené formou výklopů, výsuvů i klasických dvířek. Co se týče pracovního stolu, byl navržen s ohledem na prostorovou situaci - místa v pokoji není nazbyt, a proto je možné stůl díky kolečkům v případě hry, nebo i dlouhodoběji, zasunout pod postel a vytvořit tak velkou otevřenou plochu. Pro odkládání drobností jako jsou tašky nebo i menší kusy oblečení byl na míru navržen věšák ve tvaru stromu. Ten nabízí zepředu klasické háčky a zezadu tyčku, kam je možné zavěsit několik ramínek.
Celkový design místnosti je řešen s ohledem na věk a pohlaví dítěte, ale zároveň tak, aby byl univerzální i v pozdějším věku. Nábytek je proto v neutrální barevnosti a jediným oživením jsou modré úchytky, které je možno později nahradit jinými. Barevnost byla navržena v odstínech modré, tyrkysové a olivové, která se opakuje na tapetách, koberci a doplňcích. V případě jednoduché obměny těchto kusů je možné docílit zcela rozdílného pojetí pokoje.


[ ZPĚT ]
pohled do místnosti od vstupních dveří
boční vstup na patrovou postel - naproti magnetické nástěnky a šatní skříň
skříň na šaty a školní potřeby, vepředu mobilní pracovní stůl
pohled ke vstupním dveřím - pruhovaná tapeta a věšák ve tvaru stromu
věšák a rozkládací křeslo pro příležitostné přespání
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí