O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Obývací pokoj s možností rozšíření

Rok: 2013/04
Lokalita: Brno - Kohoutovice

Předmětem práce byl návrh dispozičního a designového řešení obývacího pokoje s jídelnou v bytě 3+kk. Vzhledem k možným budoucím dispozičním úpravám bytu byla řešena i varianta, kdy by se obytný prostor zvětšil o sousední místnost. Požadavkem investora tedy bylo uzpůsobit vybavení interiéru tak, aby bylo možné je použít v obou případech.
Centrem místnosti je rohová sedačka s televizním koutem, v návaznosti na kuchyni byl umístěn jídelní stůl, aby byl co nejlépe dostupný. Místnost byla vybavena řadou nízkých skříněk na skleničky a drobnosti a prostornou knihovnou. Tyto dva prvky mají alternativní využití. Ve zvetšené variantě je polovina plochy původního obývacího pokoje vyčleněna pro jídelní kout, nízké skříňky jsou umsítěny na sobě a slouží jako příborník a úložiště nádobí. Knihovna nahrazuje funkci dělicí příčky. Sedací nábytek a TV sestava byly přesunuty na opačný konec - do nově vzniklého prostoru. Pro potlačení délkového rozměru místnosti byl v prostřední části lokálně snížen podhled a došlo k vytvoření čtecího a relaxačního koutu.
Barevně je místnost řešena s ohledem na původní barvu podlahy a dveří, které jsou poměrně výrazné a laděné do červena. Nový nábytek je tedy spíše neutrální. Ve velké míře bylo užito kombinace bílé barvy, kovu a skla, dřevěné prvky byly navrženy ve dvou variantách - světlé a tmavé. Pohovka je šedivá. Pro pocit optického zateplení prostoru byl použit kamenný obklad pískové barvy (ve druhé variantě má barvu šedou). Veškeré barevné akcenty se vyskytují na doplňcích - koberec, závěsy, obrazy, výmalba..., a to v odstínech béžové, hnědé a tyrkysově modré.


[ ZPĚT ]
pohled od vstupních dveří
pohovka a nábytek na míru
nízké skříňky na skleničky a dekorační předměty
TV stěna s kamenným obkladem
varianta č. 2 s rozdílnou barevností
pohled na jídelní část
zvětšená varianta - pohled do jídelny
jídelna a nízké skříňky ve změněné kompozici
obývací kout
čtecí koutek ve střední části se sníženým podhledem
obývací kout - barevnost č. 2
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí