O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Dětský pokoj pro malého farmáře

Rok: 2013/12
Lokalita: Velké Němčice

Předmětem práce byl návrh dětského pokoje pro syna v mladším školním věku. Při návrhu byl kladen důraz zejména na umístění stolu v těsné blízkosti okna a také na zachování soukromí dítěte. Z tohoto důvodu byla postel situována za úložný modul, který vytváří pohledovou bariéru a vzniká tak uzavřený spací koutek. V úložném modulu je umístěna šatna na oblečení, knihovna a také police na osobní věci, které jsou přístupné z části od postele. Pod střešním oknem je situována pracovní a herní zóna s uzavřenými skříňkami na hračky a školní pomůcky a s policemi pro možnost zasunutí úložných boxů. Vzhledem k věku dítěte, kdy se ještě velká část herních aktivit odehrává na zemi, byl psací stůl navržen na kolečkách, takže posuvem v drážce skříňky je možné jej kdykoli přemístit a rozšířit tak hrací plochu.
Nábytek byl zvolen v neutrálních odstínech světlého dřeva (které je použito v celém domě) v kombinaci s bílou (pro optické odlehčení). Nábytek tak bude použitelný, i když se potřeby a zájmy dítěte změní. Celkové designové a barevné pojetí bylo ušito na míru chlapci, který má rád domácí zvířata a chtěl by se stát farmářem. Ústředním motivem jsou krávy a ovce, pro navození pocitu venkova bylo použito obložení dřevěnými palubkami, králíkářské pletivo na nástěnce, kravská kůže a klasické kárované textilie. V případě potřeby se po čase tyto prvky mohou nahradit dospělejšími motivy, tak, aby pokoj mohl sloužit svému účelu po mnoho let.


[ ZPĚT ]
pohled od vstupu, skříň brání bezprostřednímu pohledu na postel
pracovní stůl a spací kout, v pozadí obrazová tapeta
multifunkční dělicí skříň - slouží jako šatna, knihovna a úložiště na hračky a drobnosti
spací kout navozující pocit venkovské chalupy, oddělený závěsem
police ve spacím koutu na odkládání knih a drobností
pracovní stůl a úložné prostory na školní pomůcky a hračky
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí