O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Obývací pokoj v přírodních barvách

Rok: 2013/09
Lokalita: Brno - Slatina

Předmětem práce byl návrh společenské části bytu - obývacího koutu a jídelny, které navazují na prostor kuchyně. Požadavkem klienta bylo zachování stávající kuchyňské linky a podlahové krytiny. Prostor se nachází v horním patře rodinného domu a v několika místech do něj zasahují prvky krovu, které musely být do interiéru zakomponovány. Z této místnosti se vchází na chodbu, do koupelny a do dvou soukromých pokojů - ložnice a dětského pokoje. V místnosti bylo nutné vytvořit relaxační koutek pro setkávání rodiny a sledování televize, a také jídelní kout a pracovní místo pro práci na počítači.
Dispozičně byl prostor rozdělen na jednotlivé zóny tak, aby na sebe funkce logicky navazovaly - jídelní kout je co nejblíže kuchyni, pracovní místo je od relaxační části opticky odděleno pomocí knihovny tak, aby nebylo příliš viditelné. Vzhledem k tomu, že se uprosted místnosti nachází šikmá vzpěra krovu, která dost významně zasahuje do prostoru, bylo tohoto prvku využito k dalšímu rozčlenění - díky konstrukci ze sádrokartonu vzpěra není vidět, nově vzniklou příčku je možné využít pro zavěšení TV a úložných prostorů. Tímto způsobem se také podařilo odclonit pohled na vstup do koupelny.
Opticky je prostor řešen v čistém skandinávském stylu - na nábytek jsou použity odstíny světlého dřeva tak, aby došlo k propojení s již stávajícím vybavením. Velké kusy nábytku a stejně tak i stěny místnosti jsou řešeny v neutrálních odstínech - bílá, černá, šedá, béžová. Vzhledem k požadavku přírodního ladění byla jako akcent použita zelená barva v několika odstínech, která se opakuje na koberci, polštářích, rostlinách. V malé míře byla doplněna červenou. V případě potřeby je možno barevné doplňky po čase vyměnit a docílit tak odslišné atmosféry v místnosti bez nutnosti větších investic.


[ ZPĚT ]
pohled od vstupu do místnosti - klienty zvolené řešení
alternativní barevnost
alternativní barevnost
alternativní barevnost
obývací část
obývací část
pohled na knihovnu
pohled z jídelní části
pohled z kuchyňského koutu
jídelna
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí