O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Pánský pokoj s pracovnou

Rok: 2013/06
Lokalita: Kralupy nad Vltavou

Předmětem práce byl návrh pánského pokoje v rodinném domě, a to tak, aby plnil funkci kulečníkové a společenské místnosti, knihovny, pracovny a příležitostného pokoje pro hosty. Místnost byla zvětšena vikýřem v sedlové střeše, takže nad třetinou pokoje se nachází dvousměrná šikmina, do půdorysu zasahují dva sloupy nesoucí konstrukci střechy a také komínové těleso od krbu ve spodním patře domu. Vzhledem ke snaze včlenit na danou plochu všechny funkce, co nejefektivněji prostor využít a opticky potlačit rušivé prvky, které jej tříští, byla místnost rozdělena na dvě menší části, a to nábytkově - pomocí knihoven.
Pravá část je řešena jako společenská, nachází se zde velká pohovka a čtěcí křeslo a v části u okna také kulečníkový stůl. Na přání klienta byl ponechán viditelný industriální vzhled komínového tělesa a k němu byly navrženy jednoduché otevřené police, které zvětšují úložnou kapacitu místnosti.
Levá část je koncipována jako soukromá pracovna s možností příležitostného přespání. Je zde dostatek úložných prostor jak pro knihy a šanony, tak i sezónní věci, které mohou být uskladněny v nízkých skříňkách pod šikminou. Nábytek byl koncipován tak, aby se co nejvíce rušivých prvků (sloupek, dvousměrná šikmina) zakrylo a prostor se pohledově zjednodušil.
Designově je prostor řešen v jednoduchém, pánském stylu s převahou černé barvy, která působí elegantně, v kombinaci se světlým dřevem - to prostor opticky zatepluje a barevně ladí se stávajícími prvky v místnosti (podlaha, dveře). Tyto dva neutrální odstíny byly doplněny barevnými akcenty na pohovce, textiliích a dekoracích, zejména petrolejovou, žlutou a zelenou.


[ ZPĚT ]
pohled od vstupu do společenské části
společenská část s pohovkou, kulečníkem a velkou rohovou knihovnou
noční pohled na osvětlený kulečníkový stůl
kulečník a knihovna
pohled do relaxační části
pohled z pohovky - levé dveře vedou na chodbu, protější dveře do pracovny
pracovna z pohledu ode dveří - varianta s opticky odděleným spacím koutem pro hosty
pohled od vstupu - varianta s nízkou skříňkou mezi stolem a lůžkem
pohled do spací části
vstup do pracovny se zabudovanou knihovnou a uzavřenými úložnými prostory pod šikminou
pracovní kout a zavěšená televize pro možnost sledování při jízdě na rotopedu
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí