O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Interiéry obytných částí bytu 3+kk

Rok: 2011/01-04
Lokalita: Brno - sever

Předmětem práce byl návrh obytných částí bytu 3+kk v novostavbě bytového domu.
Ve společenském prostoru byla v rámci projektu navrhována pouze část obývacího koutu, kuchyňská linka byla již řešena v minulosti. Cílem práce tedy bylo tyto dvě části barevně propojit, aby působily jako jeden celek, ale zároveň je opticky oddělit a vytvořit tak intimní prostor pro posezení. Toho bylo dosaženo pomocí knihovny vyrobené na míru, která díky své otevřenosti nezamezuje průniku světla do kuchyňské části. Výsledkem je prostor v neutrálních odstínech šedé, bílé, krémové a pískové, oživené barevným akcentem v podobě koberce a japonských stěn. TV sestava byla řešena v minimalistickém designu a doplněna pouze dřevěným panelem zavěšeným na stěně. Nejzajímavějším předmětem v místnosti jsou zavěšené skleněné květníky na orchideje, které majitelka ráda pěstuje.

Ložnice byla řešena ze sektorového nábytku jednoduchého designu, proto bylo nutné jí dodat prvek originality. Ten byl uplatněn na stěně formou velkoplošné fototapety s přírodním motivem, která se doplnila jednoduchou výmalbou a textiliemi rovněž v přírodních odstínech pískové a béžové. Nástěnná policová sestava na knihy byla vyrobena na míru.

Pracovna byla řešena s ohledem na stávající nábytek v místnosti (vestavěná skříň ze světlého dřeva v kombinaci s bílým sklem, komoda a nástěnná police v odstínu wenge) a na přání klientky, aby bylo možné v pracovně vystavit suvenýry z cest. Ty byly charakterově velmi rozličné, bylo proto nutné vytvořit pro ně neutrální základ. Díky pracovnímu stolu a "parapetu", umístěném na třech stěnách místnosti, došlo k sjednocení mezi stylově nesourodým stávajícím nábytkem a také k vytvoření potřebných odkládacích ploch. Jednoduchá místnost byla oživena kusovým kobercem v teplých odstínech a byla zde také umístěna rozkládací pohovka, takže může prostor sloužit nejenom jako pracovna, ale také jako pokoj pro hosty.


[ ZPĚT ]
obývací pokoj - pohled od vstupu do místnosti
obývací pokoj - posezení a jídelní kout
obývací pokoj - pohled na knihovnu
obývací pokoj - TV sestava
ložnice - pohled na ústřední stěnu a postel
ložnice - pohled na komodu
ložnice - ústřední stěna a policová sestava
ložnice - pohled z postele na vestavěnou skříň
pracovna - pohled od vstupu do místnosti
pracovna - police na suvenýry a spaní pro hosty
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí