O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Společenský prostor s pracovním koutem

Rok: 2013/02
Lokalita: Rousínov

Předmětem práce bylo funkční a designové dořešení společenské části bytu (obývacího pokoje s navazujícím kuchyňským koutem), která byla vzhledem k umístění oken poměrně tmavá, neefektivně využitá a navíc se z tohoto členitého prostoru rovnou vcházelo do ostatních pokojů i do koupelny a na WC. Požadavkem klientů bylo oddělení obývacího a komunikačního prostoru, zachování stávající kuchyňské linky, návrh nových úložných prvků i celkového vybavení a vytvoření pracovního koutu, který v bytě chyběl.
Klíčovým prvkem při řešení se stala jednak práce se sloupem, nevhodně umístěným uprostřed dispozice, a také s velmi vysokým stropem. Strop byl snížen na výšku 2,6m, která je pro místnost přirozenější - větší výška byla zachována pouze v prostoru s pohovkou, čímž došlo k patrnějšímu rozzónování a zachovala se tím i velká výška francouzského okna. Okolo sloupu byl vytvořen rozlehlý pracovní kout, který pojme veškerou techniku i kancelářské potřeby a vytváří předěl mezi obývacím pokojem a vstupem do ostatních místností. Tento nábytkový díl může být navíc z opačné strany využit na uschování bot a drobností, které se nevešly do vstupní haly.
Jídelní stůl byl přesunut co nejblíže ke kuchyňské lince a zbytek prostoru byl využit pro sezení a relaxaci. Vzhledem k ploše pokoje, která není příliš velká, byla snaha prostor co nejméně rozbíjet nábytkem, vše bylo proto integrováno do jedné vestavěné skříně, která zabírá celou stěnu a je tak designově nenápadná. Jako materiál byla použita lakovaná deska bílé barvy ve vysokém lesku, která odráží světlo z okna a prostor opticky zvětšuje.
Celkové ladění místnosti vycházelo z barevnosti kuchyňské linky, která měla zůstat zachována. Vzhledem k tomu, že je vínově červená, nábytek byl doladěn především v odstínech bílé a černé. Doplňky jsou laděny opět do vínové, která se tak prolíná celým prostorem.


[ ZPĚT ]
Pohled do obývací části a na pracovní kout (variantní řešení)
Pohled na úložné prostory - z druhé strany pracovní kout (klienty zvolená varianta)
kuchyňský  a obývací kout
obývací kout s vestavěnými úložnými prostory
obývací a pracovní kout
obývací a pracovní kout
obývací a pracovní kout - variatní řešení
pohled na kuchyňský kout
pohled na pracovní kout z komunikačního prostoru - variantní řešení
pohled na pracovní kout z komunikačního prostoru - zvolené řešení
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí