O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Domácí pracovní modul

Rok: 2012/04
Lokalita: Brno - Lesná

Předmětem práce byl návrh domácího pracoviště určeného ke každodennímu používání, a to v místě, které slouží jako komunikační prostor bytu (hala), na všech stěnách jsou tedy vstupy do dalších místností. Kout byl vyčleněn pomocí na míru navrženého nábytku a opticky ohraničen dvěma příčkami z pískovaného skla a také sníženým podhledem. Na přání klienta bylo vytvořeno místo pro práci s notebookem (pracovní plocha je navržená do tvaru L, aby kromě umístění samotného počítače umožňovala také odkládaní dokumentů) a úložné prostory jednak na kancelářské potřeby (pořadače, archivní materiál), ale také na věci osobní (skříňka na kosmetiku, ukládání tašek). Systém je doplněn několika otevřenými policemi pro umístění tiskárny a potřeb, které je nutné mít při práci po ruce.
Po stránce vizuální je sestava navržena v jednoduchém, nadčasovém designu bez úchytek a jakýchkoli zdobných prvků. Cílem bylo ji opticky propojit se zbytkem bytu, z tohoto důvodu byla použita dýha ve stejném odstínu moření jako je na nábytku v navazujícím obývacím pokoji, která byla doplněna čistě bílou uni barvou pro odlehčení celkového dojmu. Jelikož místnost byla původně využívána pouze jako komunikační prostor, bylo třeba ji zabydlet a pocitově zateplit. Proto byla doplněna kusovým kobercem, designovým stropním svítidlem a tapetou, která bude použita i v jídelní části. Doplňky jsou zvoleny v několika odstínech zelené barvy a neutrální kombinaci černé a bílé.


[ ZPĚT ]
pohled 01 - variantní řešení tapet
pohled 02 - variantní řešení tapet
pohled 03 - variantní řešení tapet
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí