O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Obývací pokoj ve venkovském stylu

Rok: 2012/07
Lokalita: Březí

Předmětem práce byl návrh interiéru obývacího pokoje v novostavbě rodinného domu. Vzhledem k tomu, že se jedná o dům na vesnici a byla zde již realizována chodba a kuchyně v romantickém venkovském stylu, řešení obývacího pokoje na tento styl designově navázalo.
Pohovka byla zvolena rohová tvaru L a umístěna tak, aby z ní byl pohled do celé mísnosti, ke dveřím, krbu a na televizi. Televizní sestava navazující na knihovnu a také konferenční stolek byly navrženy na míru. Tyto hlavní prvky byly dále doplněny proutěným křeslem a menšími nábytkovými kusy jako jsou např. odkládací stolky či vinotéka. Vzhledem k tomu, že pokoj nedisponuje dostatkem přirozeného světla, byla snaha o to, aby se interiér vybavením příliš nezmenšil a neztmavit. Nábytek byl proto - narozdíl od haly a kuchyně - zvolen v odstínu slonové kosti, pouze s jemnou patinou. Tato barva byla doplněna zemitou hnědošedou, která se opakuje na křesle a dalších proutěných doplňcích a ve světlém tónu také na dominantní zadní stěně (zároveň slouží pro optickou korekci proporce místnosti). Jako barevný akcent pak byl zvolen odstín cihlově červené, který byl v místnosti již přítomen v podobě rustikální keramické dlažby, a byl dále aplikován na závěsech, polštářcích a obrazech. Tento byl pak v menší míře doplněn ještě odstínem světle zelené, kterou do pokoje původně vnesl stávající kusový koberec.
Vzhledem k tomu, že se jedná o interiér ve stylu francouzského venkova, není zde nutno klást přílišný důraz na dokonalé barevné a designové sladění všech prvků, naopak je žádoucí, aby byly částečně (ovšem decentně) různorodé. Proto zde bylo použito několik odstínů dřeva v kombinaci s různě barevnými kovy a rozličnými textiliemi. Atmosféra pokoje pak byla umocněna množstvím drobných doplňků jako jsou vázy, svícny, fotorámečky, květináče apod.


[ ZPĚT ]
pohled do místnosti od vstupu
pohled do místnosti od vstupu na zahradu
televizní stolek s knihovnou
pohled ke krbu
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí