O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Pokojíčky pro dvě princezny

Rok: 2012/05
Lokalita: Velatice

Předmětem práce byl návrh dvou dětských pokojů pro dívky ve věku 4 a 7 let. Jeden pokoj v současnosti již slouží jako společný dětský pokoj, druhý bude vytvořen ze stávající dílny, která je přístupná zvenku. Nově tedy pokoje na sebe budou navazovat, přední, přístupný z obývacího pokoje, bude průchozí do zadního, menšího pokoje. Oba mají okno orientované na sever, větší pokoj má ještě horní světlík. Cílem bylo vytvořit dva samostatné pokojíčky se zachováním stávajících postelí a doplnit je nábytkem na míru tak, aby vznikly úložné prostory na šaty, hračky a knihy, studijní zóna a také volná plocha na hraní. Vzhledem k tomu, že stávající pokojíček má dveře situované v rohu místnosti, byly dveře do nového pokoje umístěny do stejné polohy, čímž se komunikační - a tedy jinak nevyužitelná plocha - minimalizovala. Všechny funkce jsou umístěné až za touto komunikační plochou. Klidová zóna ve formě postele zapuštěné do nábytkové"kapsy" je umístěná na konci dispozice a doplněná závěsem pro vytvoření většího soukromí a nabízí úložné prostory na ložní prádlo, peřiny a knihy. Na ni navazuje šatní skříň, která je v důsledku nedostatku prostoru minimalizována na hloubku 45cm, věšáky budou umístěny na výsuvné kolmé tyči. Pracovní stoly rostoucího typu jsou umístěny tak, aby na ně dopadalo co nejvíce světla a zároveň nabízely výhled po místnosti.
Barevně jsou pokoje řešeny s ohledem na věk dětí - nábytek je navržen v neutrálních odstínech, aby byl stále aktuální, barevnost je do pokoje vnesena ve formě květinových tapet, závěsů, kusového koberce a výmalby. Vzhledem k tomu, že pokoje na sebe funkčně navazují, byla zde použita jedna kolekce tapet, pouze s rozdílnou barevností. Té byly podřízeny ostatní barvy v místnosti.


[ ZPĚT ]
přední větší pokojík - pohled od vstupních dveří
přední větší pokojík - pohled od dveří do druhého pokoje
přední větší pokojík - pohled ze spací části
menší zadní pokojík - pohled od vstupních dveří
menší zadní pokojík - pohled z rohu místnosti
menší zadní pokojík - pohled ze spací části
průhled do pokojíčků
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí