O mně Informace Projekty Realizace Grafika Inspirace Kontakt

Obývací pokoj s jídelnou a čtecím koutkem

Rok: 2013/03
Lokalita: Těšany

Předmětem práce byl návrh dispozičního uspořádání a designového pojetí obývacího pokoje s jídelní částí v přízemí rodinného domku. Jídelní kout byl ponechán v původní pozici tak, aby navazoval na kuchyni, obývací kout s posezením se nachází v blízkosti vstupu na terasu a do zahrady. Klíčovou úlohou bylo vyřešení hluché střední části, která vznikala neúplným využitím plochy místnosti vzhledem k jeho výrazně délkové proporci. Zde byl proto vytvořen čtecí koutek s velkou knihovnou a pohodlným křeslem, a také prostor pro rostliny. Aby místnost působila opticky rozčleněná, byl ve střední části (v návaznosti na knihovnu) snížen podhled, do něhož je zabudované osvětlení.
Požadavkem bylo užití přírodního stylu a barev. Na podlahu byla použita dřevěná parketa v odstínu světlého dubu. Stejný odstín se opakuje také na nábytku, kde je v detailu doplněn bílou. Nábytek byl navržen na míru tak, aby designově sjednocoval všechny tři zóny. Veškeré čalouněné prvky, tapety, textilie i výmalba místnosti jsou laděny do neutrálních odstínů bílé, béžové, šedé a hnědé, jako akcent je na doplňcích použita zlatá barva. Jediným barevně výraznějším prvkem jsou zde rostliny v květinovém koutku. Toto schéma umožňuje majitelům použití jakkoli barevných doplňků - polštářů, ubrusů, váz... takže je možné je měnit prakticky kdykoli, podle momentální potřeby, zatímco nákladné a velké kusy zůstávají nadčasové.


[ ZPĚT ]
pohled do obývacího koutu od vstupních dveří
pohled z obývacího koutu na čtecí a jídelní část
televizní nábytek
pohled směrem k jídelní části
jídelní kout ve směru od kuchyně
pohled z jídelny do obývacího koutu
© 2010 Kněžda & Maička
Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba Agentura Slavonicko - Pobyt a ubytování Slavonice a okolí